Ing. Jana Juřenčáková, volební obvod č. 80 Zlín
1. Jako nespokojený občan jsem se v roce 1999 podílela na vyhlášení referenda o osamostatnění naší obce Rokytnice, které bylo úspěšné a po volbách v březnu 2000 jsem byla zvolena první starostkou v historii naší obce. Díky osamostatnění naše obec vzkvétá a může si sama rozhodovat o tom, co se děje na jejím katastru. (pro svou obec)
2. Jako neuvolněná starostka jsem byla v březnu 2004 v čele petice – Rokytenské výzvy, což bylo vyjádření zásadního nesouhlasu s připravovanou změnou režimu po 1. květnu 2004 na česko – slovenské hranici. Příslušný návrh zákona tehdy projednával Parlament ČR. Připravovaná změna hraničního režimu by zkomplikovala život všem občanům celého česko-slovenského příhraničí a dlouhodobě by výrazně zkomplikovala rozvoj cestovního ruchu tohoto regionu. Návrh nerespektoval skutečný dosavadní praktický život zde žijících obyvatel. Pod peticí se sešlo více jak 3000 podpisů a petice byla doručena do Parlamentu. Díky mému přesvědčování tehdejších poslanců a senátorů tento zákon – česko-slovenská smlouva – nebyla schválena a k omezení života občanů v našem česko-slovenském příhraničí nedošlo. I díky této problematice jsem pak v roce 2006 kandidovala do Senátu a následně byla na 6 let zvolena senátorkou. (pro česko-slovenské pohraničí)
3. Do senátních voleb v roce 2006 jsem šla s hlavním cílem – změnit rozpočtové určení daní – financování obcí a měst tak, aby byla odstraněna diskriminace malých měst a obcí. Díky tlaku na tehdejší vládu a ministra financí k této pozitivní změně došlo od roku 2008 a díky této změně přišlo do mého tehdejšího volebního obvodu č. 80 Zlín jen za období 2008 – 2011 navíc 437.859.000,- Kč, což bylo roční navýšení o 218 milionů korun. (pro občany volebního obvodu č. 80 Zlín)
4. Díky mému působení na tehdejší většinu v Senátu – ODS – byl dne 26. 3. 2008 schválen Vládní návrh, kterým se předkládala Parlamentu České republiky k vyslovení souhlasu s ratifikací Úmluva o zachování nemateriálního kulturního dědictví. Díky tomuto schválení pak byla dne 27. 11. 2011 do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO zapsaná Jízda králů, která se koná ve Vlčnově, Kunovicích, Hluku a ve Skoronicích. (pro Česko)
5. Po celou dobu mého senátního mandátu jsem zprostředkovala v Senátu vystoupení 14 kulturních a folklorních souborů z regionu a také 6 výstav umělců z regionu.
6. V roce 2013 jsem jako poradkyně ministryně práce a sociálních věcí zabránila zrušení pobočky Okresní správy sociálních věcí ve Valašských Kloboukách a v Uherském Brodě.
7. V roce 2024 jsem už pouze jako prostý občan působila na poslance a představitele místních samospráv, aby zabránili zrušení pobočky OSSZ ve Valašských Kloboukách, zde jsem byla úspěšná jenom částečně, provoz byl zachován, ale s omezením služeb.